Sipariş İptali

Siparişinizin iptal işleminin yapılabilmesi için siparişinizin kargo şirketine teslim edilmemiş olması gerekmektedir. Kargo şirketine teslim edilmiş siparişlere iade sürecinde işlemleri uygulanmaktadır.

Lineapietra.com.tr’den verdiğiniz siparişinizi iptal etmek istediğinizde, Müşteri Hizmetlerimize iptal sebebinizi belirterek (Yanlış sipariş geçilmesi, ürün veya ödeme tipi değişikliği vb. gibi), info@lineapietra.com.tr adresine mail göndermeniz, ya da +90 543 534 03 68 No ’lu telefon numarasından Müşteri Hizmetleri yetkilimize bildirmeniz durumunda işleminiz tarafımızca gerçekleştirilecektir.

Teslim aldığınız siparişlerinizi iptal etmek için lütfen info@lineapietra.com.tr adresine iptal nedeni ile birlikte, iade etmek istediğiniz ürün/ürünlerin kargo şirketine teslimat öncesi fotoğraflarını çekerek mail gönderiniz. Bu uygulama siz müşterilerimizi koruma amaçlı, kargo şirketince ürün muhteviyat ve ambalajına zarar gelmesinin önlenmesi ve tespiti sebebiyle gerçekleştirilmektedir. İade edilen ürün/ürünler, iade şartlarımıza uygunluğu onaylandığında, iptal nedeni belirtiğiniz yazı ile birlikte, anlaşmalı olduğumuz

PTT Kargo Şirketine,

anlaşma kodumuz olan;

……………………

numarayı bildirerek, ürünü/ürünleri teslim edebilirsiniz.

Ücret İadesi

İptal/İade ettiğiniz siparişlerinizin; iadesi onaylandıktan sonra 14 iş günü içerisinde para iadesi yapılmaktadır. Siparişinizin tümünü veya sipariş içeriğinizdeki ürünlerin bazıları iptal edebilirsiniz. Bu durumda iptal ettiğiniz ürünlerin iadesi kısmi olarak yapılabilmekte veya tercih etmeniz durumunda hediye çeki oluşturularak geri iade edilmektedir.

Kredi kartıyla verilen siparişlerde; kartınızdan çekilen tutar iptal edilmekte ve aynen geri iade olmaktadır. Havale ve kapıda ödeme ile vermiş olduğunuz siparişlerinizin iadesi belirteceğiniz banka hesap bilgilerine göre iade edilecektir.

 Alışverişle İlgili Genel Konular

Sitemizde satışa sunulan ürünlerin fiyat güncellemelerinde oluşabilecek yanlışlıklarda, Linea Pietra satıştan vazgeçme hakkını gizli tutar.

Linea Pietra stok tutmadığı ürünlerin temin edilememesi durumunda, satıştan vazgeçme hakkını gizli tutar. Bu durumun, sepetteki bazı ürünler için ortaya çıkması halinde; müşteriden hesap bilgileri e-posta ile alınarak, bilgilerin gelmesini takip eden 3 işgünü içerisinde oluşan fark iade edilir. Banka ve online ödeme şirketi işlemlerinden doğabilecek gecikmeden dolayı Linea Pietra sorumlu tutulamaz. Müşterinin, siparişin tamamından vazgeçme hakkı saklı tutulur.

Ürün İade Şartları

Tüketici, mesafeli satış sözleşmesi koşullarına göre, ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişiye teslimden itibaren 14 gün içerisinde iade etme hakkına sahiptir. Firmamız tarafından ürünün iade edilebilmesi için ürünün/ürünlerin, ürün ambalajının ve kutu muhteviyatının zarar görmemiş olması, ürünün/ürünlerin tarafınıza teslim edildiği şekilde kargo şirketine teslim edilmesi, ürünün/ürünlerin yeni olarak tekrar satılabilir bir durumda olması şarttır. Kargo teslim fişinin ve satış faturasının aslının iadesi zorunludur. Yukarıdaki şartları sağlayamayan ve faturası ile birlikte teslim edilmeyen ürün/ürünler iade işlemine alınamamaktadır. Bu belgeler ile birlikte ürünün/ürünleri tarafımıza ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedelinin müşterinin kredi kartına iade edilmesi için lineapietra.com.tr girişimde bulunur. Ürün bedelinin iadesinde banka tarafından olacak aksaklıklardan Linea Pietra sorumlu değildir.